| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca am o problema? Oricum zilele acestea voi merge si la psiholog, dar va intreb si pe voi...

1. Consider ca am fost dezamagit daca cineva nu mi-a indeplinit dorintele. Nu vreau sa mai aud de persoanele respective.
2.,,Interesul poartă fesul" cam dupa asta ma ghidez, imi place sa ma leg de persoane, rude doar dupa interes : studii, pregatire profesionala, meserie buna
3. Idei precum de ce nu am si eu ce au altii, devin depresiv, nervos daca la mine nu vine cineva iar la altii merge.
4. Cateodata urmaresc, nu stiu cum sa zic cuiva ca m-a dezamagit, ca ma enerveaza, dar fara sa ranesc, sa nu zic direct

4 răspunsuri:
| Staind a răspuns:

Esti o ţâră imatur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si am neimpliniri sufletesti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,se cheamă " egoism","invidie" şi aş mai zice, dar îţi adâncesc mai mult problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti nevoit sa mergi iti sugerez sa mergi la psihologul scolii, nu sa dai 60 de lei pentru o ora in care te pune sa-ti desenezi familia si sa faci copaci.
1.Depinde, nu poti sa nu vorbesti cu familia doar pentru ca nu ti-au cumparat vreun telefon scump, dar un prieten ti-a promis ceva si nu s-a tinut de cuvant ai tot dreptul sa nu mai vrei sa il vezi.
2.Depinde,cat timp si tu oferi la randul tau ajutor nu e ceva gresit.Prietenia in sine e un schimb de interese.
3. O sa te obisnuiesti cu ideea ca viata nu e corecta cand vei creste.
4.Ai mancat un cuvant, nu inteleg ce vrei sa zici.
Ce ai tu nu este o problema, cine ti-a sugerat sa mergi la psiholog? Iti sugerez sa nu te duci, de abia asteapta sa castige bani pentru nimic.