| Gg69Gg a întrebat:

Salut, credeti ca se castiga bine la chituit de gresie? Am auzit ca dureaza mult si nici nu prea primesti multi bani pentru acel timp, plus ca iti tocesti degetul, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se castiga foarte bine, ca-i munca fizica, platita bine.
Nu se toceste nici un deget, ca doar nu esti prost sa pui mana goala, fara manusi.

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Nu cred ca exista prea multa piata pentru o asemenea prestatie. De obicei cel care monteaza gresia trage si chitul, in acelasi pret, astfel ca e putin probabil sa gasesti suficient de lucru incat sa poti trai din aceasta.
Degetul nu ti-l tocesti, chitul se trage cu gletiera de burete sau de cauciuc, nu cu degetul.