| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Cum pot sa-mi retrag dorintele?

Răspuns Câştigător
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Pai le anulezi si gata... o dorinta este ca si un contract pe care il poti rupe si anula. cu incredere si fara frica!

35 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"Nu vreau nici o dorință. Nu este aceasta tot o dorință?" (Sadhguru, maestru spiritual)

Poți găsi răspunsul aici:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=184&v=VofT3f4rSa8

| Nemessys a răspuns:

Poftim?

| Clorox a răspuns:

Vai de capul tau...

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Clorox):

Oo vai tu draga...Care i problema ta? Nu am voie sa intreb? Go to sleep little kidhappy;*

| Nemessys a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

,,go to slip little kid"
1. Ce sa zic? Traiasca translate-ul...
2. Daca l-ai vedea fata in fata, eu cred ca tu ai fi acel,, little kid". happy

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Nemessys):

Nu folosesc google translatehappyDar se pare ca iti arde de glume stupide...

| Nemessys a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Mie sau tie? happy

| Clorox a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

''Little kid''? Nu stiu care-i copilasul dintre noi doi, domnu' cu retragerea dorintelor...

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Clorox):

Sunt fatawinkingSi daca tu nu crezi atunci poti sa pleciwinking

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Nemessys):

Mie? Tu cred ca glumesti, eu am pus o intrebare foarte serioasa, dar tie iti arde de caterinca...:v

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing...lesinez

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru anonim_4396):

"Lesinez"...ce vrea sa insemne?; P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorintele?
Pai asta se intampla in fiecare clipa.
Ce am vrut ieri astazi nu ne mai trebuie.
Asa suntem noi, oamenii.
Trecem foarte repede de la o stare la alta.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Dorintele tin doar de puterea noastra de convingere ca pot deveni reale sau nu! Daca te referi la dorintele spuse în timpul rugăciunii, acestea nu se retrag si nu se adauga! Dorintele ar trebui sa fie realizări facute prin muncă nu gata dorite sa fie căzute din cer! Totusi speranta moare ultima! Meriti"a doua sansa"

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru FoxyM):

Pai eu mi am dorit ceva si nu vreau sa se indeplineasca...

| KiszMy a răspuns:

Bună Jdjrjrjrdndnfn;
De fiecare dată când îți vine în minte o dorință nevoluntară spui de 3 ori în gând "fix" și clipești de 3 ori, ca să se consemneze retragerea dorinței. Ori de câte ori dorința revine procedezi în acest mod și ea se anulează.
Sper că ți-am fost de ajutor happy

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru KiszMy):

De unde ai auzit de acest truc?laughing

| KiszMy a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Nu e cazul să te inhibi, folosește această metodă cu încredere și fără nicio jenă. Decât să te duci la psiholog și să dai bani pe placebo, mai bine faci doar un gest care este și gratis. Pentru a scăpa de dorințele negative trebuie să concretizezi ceva, să faci un gest cât de mic, altfel dorințele rămân nediscernute și se pot manifesta independent de voința ta. Un clipit este mult mai discret decât semnul crucii și nu trebuie să-l venerezi pe cel care "te izbăvește de cel rău dar te trimite în iad".

| Otto19 a răspuns:

Spui in gand imi retrag dorintele, si gata

| Razvan0812 a răspuns:

Te freci pe ea vuata de cacao, si te arunci de pe pod...eu asa voi face

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Razvan0812):

Pai fa o cat mai repede! Sa scapam de oamenii ca tine!happy :v

| Razvan0812 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Omule,tu nu ai problemele mele si nu iti dau dreptul sa ma judeci,deoarece pe mine ma judeca doar Dumnezeu,asa ca nu mai face oamenii sa se simta prost,si vezi-ti de treaba ta,ai pus o intrebare,stai linistit si primeste-ti raspunsurile,maturizeaza-te odata,si gandeste de doua ori inainte sa spui un lucru,ca nu stii de cine dai pe acest site,si nu stii cat de folositor sau din contra,nefolositor si periculos este ceea ce spui! Si inca odata ai grija la ce comentarii faci, ca nu stii cum te poti trezi cu cineva care si-a facut ceva din cauza comentariilor tale puierile, nesimtitule! sau nesimtito, care e sexul tau, nevermind!

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Razvan0812):

Dar ce am zis gresit? De ce sunt eu "nesimtita"?laughing

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Razvan0812):

Nu vezi ca iti bati joc de oameni? Cine crezi ca e nesimtitul dintre noi? Asa ziceam si euhappy

| Razvan0812 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Daca tu nu intelegi o gluma, nu e vina mea.

| Razvan0812 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Pentru ca te numesti pe acest site :Jdjrjrjrdndnfn, si nu stiu ce sex poarta o astfel de persoana cu un astfel de nume, macar la mine e clar.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Razvan0812):

Gluma? Tie ti se pare ca e o gluma? Deci chiar nu inteleg ce i asa amuzant...

| Razvan0812 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Niciodata nu vei intelege daca nu iti schimbi perspectiva asupra vietii, asupra oamenilor, dar in primul rand asupra ta.