| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Bună TPU...Ce trebuie să fac ca să-mi retrag dorințele negative?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JoleneSth20 a răspuns:

Vizionează filmul,, The Secret'', îl găsești subtitrat în română pe YouTube.
Acolo îţi explică exact ce să faci pentru a gândi pozitiv, ce să faci pentru a atrage lucruri pozitive în viaţa ta și cum să prosperi.

3 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

In primul rând trebuie sa înveți bine filozofia budista si sa începi sa mănânci câini si șerpi. Si apoi sa te separi se filozofia romanilor: noi nu avem teorii despre gândire pozitivă si negativă, ci doar armonie si haos, romanii nu caută sa ajungă sus ci sa ajungă la stabilitate. Ai nevoie de gânduri rele dar puse la locul lor: trebuie sa fi rău cu răufăcătorii, si bun si cooperativ cu cei buni.
Trebuie sa îți lipsească o doaga la cap ca sa ajungi sa fi bun cu toată lumea, numai așa de florile mărului,

| NameInUse a răspuns:

Asculta muzica, recomand rap sau rock.
Nu cred ca pot fi retrase decat greu, asta necesita cunostinte de psihologie.
Muzica te ajuta sa te eliberezi.