| InvalidShark09 a întrebat:

Cum sugerati sa incep sa vorbesc cu o fata? Adica cum sa incep o conversatie cu ea. Mutumesc mult, si stiu ca pare ca sunt ceva antiscial, dar chiar nu vreau sa incep prost cu ea.
Daca ajuta, a 14 ani, sunt din Turda si vreau sa vorbesc cu ea pe facebook la inceput, avand in vedere ca atfel nu prea pot da de ea. După ma descurc, vreau doar niste idei de cum sa intru in vorba cu ea.

4 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Poti incepe clasic: "Buna! Ce faci?" apoi, daca esti destept, discutia va curge de la sine.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Vorbeste diverse lucruri cu ea la inceput fa-i niste complimente spune-i ca a iesit bine in poza respectiva ca arata bine si astea.
Vorbiti despre ce ai facut azi sau ce ve-ti face maine, mai spune-i cate o gluma.
Toate cele bune!

| TheFragranceMaster a răspuns:

Nu mai cauta sfaturi, fii natural spune-i ca o placi si gata, daca primesti un OK mai departe te descurci tu.

| Biițăăă a răspuns:

Și eu sunt de părere că nu ar trebui să te plănuiești atât de mult, pentru că dacă forțezi lucrurile, vei constata că ori nu ești mulțumit de cum au ieșit, ori chiar nu au ieșit cum ai fi sperat. Lasă totul să se întâmple normal, firesc și nu-ți face griji.