| capitanul18 a întrebat:

Salut. Dacă mă mut în Spania și îmi stabilesc acolo un domiciliu permanent, când ma duc sa fac buletinul în România scriu la domiciliu adresa din Spania? N-ar fi ciudat ca pe un buletin de Romania să ai date spaniole?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești cetățean român. și nu ești țigan, ai un domiciliu stabil în România. Acela va fi înscris în buletinul, cartea de identitate emisă în România.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti face nimeni buletin cu adresa de Spania. Ori faci rost de adresa de Romania ori iti faci pasaport crds