| DavidIonescunasrr a întrebat:

Salut,de la cati ani poate aparea hernia de disc? Sau alta hernie la ce varsta poate aparea (poate la 13 ani)

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Rar, un accident precum o cadere sau o lovitura in spate poate cauza hernie de disc. Indiferent de vârstă

Totuși, tu (singur) te-ai diagnosticat?

| Simpatic a răspuns:

Intrebi asa de curiozitate?
de obicei spun articolele medicale ca hernia de disc apare in intervalul 30-50 de ani, DAR nu este un postulat, in realitate alta decat statistica, aceasta forma de hernie poate apare si sub acel interval de varsta!

despre hernii, feluri, si ce anume reprezinta

https://www.clinicaoxxygene.ro/......peratorie/