| anonim_4396 a întrebat:

Pe la ce varsta se face hernie de disc cervicala? Sau se poate face oricand? Si care sunt cauzele?
Multumesc mult
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebam deoarece m-am trezit si nu puteam sa-mi misc mana si dupa cateva secunde a revenit si aveam mici furnicaturi si am citit undeva si voiam sa stiu mai multe.

| IonelutzaCristinutza a răspuns (pentru anonim_4396):

Hernia se face din cauze de efort, De exemplu:Ridicatul unui copac, ceva ce nu poti face etc... cea mai senibila varsta la aceasta boala este varsta de 10 ani cand nu ai muschi prea multi si se chinuie corpul deoarece cand faci muschi corpul rezista mai mult. Funda?

| Raniia a răspuns (pentru anonim_4396):

Aceste furnicaturi pot semnifica un deficit de impuls nervos in zona respectiva si ar fi indicat un consult neurologic.Ai grija de sanatatea ta!

| Sweety25 a răspuns:

Nu stiu.

| jogabonito a răspuns:

NU DEpinde varsta poti face orcand depinde de corpu tau si cum il ingrijesti mai multe detalii ia de la stefan

| quiksilver2010 a răspuns:

Este interesant de citit acest blog: http://turnulbabel1.wordpress.com/