| IncorrectUsername a întrebat:

Salut din nou TPU! Mai este o luna pana la apocalipsa...Dar as vrea sa stiu cum se intampla, adica:Vine un meteorit ori se supraincalzeste universul sau ingheata? Dar as mai vrea sa stiu daca este adevarat ca vine...Adica eu stiu ca atunci cand zici"sfarsitul lumii" te gandesti la calendarul maiasilor ca atunci se termina dar tatal meu mi-a spus ca calendarul maiasilor se termina la 2012 deoarece atunci a murit maiasul cand a ajuns la 2012. Vreau si eu niste pareri, si inca ceva:am auzit la un raspuns care tot asa avea o intrebare si el a zis ceva de genu cu o tara sau o lume nu mai stiu ca Dumnezeu a intors-o pe dos si ca asa o sa se intample si cu noi..Astept raspunsuri serioase.
P.S daca nu vreti sa cititi toata intrebarea nu o cititi dar nici nu puneti raspunsuri de genu ca e prea lunga intrebarea!

6 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Asta ţi se pare ţie întrebare lungă? Nu prea eşti obişnuit cu cititul, aşa-i?

Cât despre aşa zisa apocalipsă, putin îmi pasă. Dar logica mă împinge să cred că-i o minciună penibilă la care oamenii mai idioţi au pus botul.

| irbis a răspuns:

Daca e sa fie sfarsitul lumii, acesta se va petrece prin faptele oamenilor. Daca sunt destui oameni care cred cu adevarat ca vine sfarsitul lumii, vor actiona in consecinta si vor cauza chiar ei sfarsitul, indiferent daca predictia e de fapt adevarata sau nu.
Sfarsitul nu va veni decat daca foarte multi oamenii chiar cred asta.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Orice planeta isi are propria sa tendinta spre,, sfarsit,, printr-o continua erodare-fireasca in fond-.Modul prin care intelegem noi progresul-sau orice alta forma de civilizatie existenta-grabeste aceasta erodare-.Numai ca in situatia de fata e o absurditate sa credem in materializarea unei teorii lansata pe interpretarea unor date.Periodic exista cineva care doreste sa-si faca numele cunoscut, asa cum se intampla si cu scandalurile,, regizate,, pe la televiziuni. Poti dormi linistit[a]pentru ca orice sfarsit va veni se va face simtit cu mult inainte.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Stai linist ca nu e adevarat, de foarte multe ori sa anuntat asa si inca traim.In caz ca sar sfarsi lumea cred ca ar fi de la meteorit.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Mai este o luna pana la apocalipsa " - Faptul că elevii primesc vacanţa de iarnă, într-un fel sau altul, poate fi asemuit cu un fel de Apocalipsă.

| GirlAlexia a răspuns:

Nu va fi pentru. ca acum cateva minute am citit ca doar va fi cod portocaliu de vreme, asta isemnand: zapada (30 cm inaltime) vant 55 km pe ora... cam asta fa fii, acum, nici eu nu stiu ca sunt om de stiinta! eu as crede asta vreo 30% la suta din 100%