| anonim_4396 a întrebat:

Daca calendarul mayasilor se termina in 2012, nu inseamna ca va fi sfarsitul lumii...sau?

Răspuns Câştigător
| Whatthehell66 a răspuns:

Baloo atunci cand s-a trecut de la 1999 la 2000 noaptea pe la 23:59 - 00:00 evreii au fost in fata mari imbracati in alb sa astepte sa iasa din mare Iisus laughing. Au stat asa pana dimineata si tot nu sa ivit isusul pe care il asteptaulaughing.

Asa o sa se intample si cu 2012. Prostii sau mai bine spus obsedatii o sa se duca in fata marilor si oceanelor imbracati in alb sa vada cand iese Iisus din mare sau ocean. E o tampenie.
Nu mai au ce sa inventeze. Au zis ca doar o sa se schimbe usor clima. Adica o sa fie mai cald. In rest pace si voie buna. Nu te uita dupa toate speculatiile iesite din gura unor mincinosi. Traieste-ti viata din plin! Fiecare secunda este o ocazie pentru a te distra si a te simti bine. Nu iti irosi timpul pentru a te gandi daca vine sau nu God in 2012. Pentru ca NU VINE! Asa cum nu a venit nici in 2000.

Have fun!kiss

Funda?love struck

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sau...nu.Ar fi prea ciudat sa murim toti.Nu prea cred in genul asta de preziceri la fel nu cred nici in horoscop. E mult mai posibil sa murim in urma unor "miscari" galactice:moartea Soarelui, schimbarea directiei axei, ciocnirea cu galaxia vecina in aprox. 25 de mil de ani

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Http://www.descopera.ro/......tii-uriase
Citeşte aici mai multe, încearcă să te documentezi înainte de a pune o întrebare! Baftă!

| Nastia a răspuns:

Mayasii s-au cam dus, nu? ce mai conteaza in ce au crezut ei? s-a mai crezut ca in 2000 e sfarsitul si n-a fost.nimeni nu stie.

| Monica a răspuns:

Nu crede aberatiile astea!
Doar Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul lumii. Daca ar fi sa o luam dupa 'oameni' sfarsitul lumii trebuia sa fie de muuulte ori laughing!
Sunt tare stupide chestii astea. Da, probabil vor avea loc schimbari, dar nu cred ca va veni Sfarsitul lumii! Nu te mai gandi la asta.Profita de fiecare clipa happy

| Byencutzz a răspuns:

Nu stiu ce sa zicwinking ce e sigur este ca in 2012 va avea loc o schimbarewinking dar nu sfarsitul lumiiwinking din cate am auzit nu vor mai exista banci si telefoane pentru 3 aniwinking sper a fi gresit aia ar fi un dezastru daca ar fi asacrying ne-am tine banii la saltealaughing

| alexutza222 a răspuns:

Nu cred ca va fi '' sfarsitul lumii'' poate mayasii nu mai aveau hartie sau s-au plictisit sa tot scrie... sau cine stie poate sfarsitul lumii va fi maine sau niciodat...

| aalhggcsdsvs a răspuns:

Pai nu prea stiu. na va fi un nou inceput astea spun ca se va produce o schimbare majora si chiar e adevarat (nu st pe unde am citit sau am auzit dar se pare ca Israielieni sunt in conflict cu Evreii pentru Moscheia lui Omarh si cica vor so darame pentru a construi altceva ceva de genu un scaun sau ceva de genu )Moscheia ii locul in care Maica Domnului si-a petrecut 14 ani din viata acolo... primesc fundita?

| emoboy a răspuns:

Poate, cred ca majoritate nu credem in asa ceva.Eu,nu cred car timoul ne va spune tot!

| DaniiWtf a răspuns:

Cand era mama mea mica se zicea ca nu o sa mai apuce anul 2002 si uite ca a trect si a zis ca a fost un n bun pentru ea.asa o sa se intrampl si cu 2012...doar Dumnezeu poate sa stie oricum.chestiile gen 2012 sunt o prostie.eu am vazut si filmul... a fost o porcarie.oricum.totul s`a terminat cu binehappy. poti sa dormi linistita anul ala si toti cei care vor veni.Imi dai si fundita?batting eyelashes

| justina_6142 a răspuns:

Eu una nu cred ca mayasii au vreo legatura cu noi ortodocsii
sau au?