| WhoAsk98 a întrebat:

Salut,este eficienta o arma cu electrosoc a carei putere de descarcare este 300kv? Ce ati alege intre una cu putere de 300kv sau 3800kv si de ce? Mersi!

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Nu este mai eficienta cu nimic. diferenta la care trebuie sa te uiti este la amperaj nu la voltaj.
iti garantez ca o arma cu electrosoc de 25kv e la fel de eficienta sa strabata 2-3 cm de haine ca una cu kv mai multi.
la amperaj o arma trebuie sa fie cam intre 2 si 4 ma
si la asta este de fapt la ce trebuie sa te uiti. cu cat e mai aproape de 4. cu atat e mai puternic socul. ce e peste 4 trebuie un acumulator puternic pentru a suporta mai mult

2 răspunsuri:
| franco2003 a răspuns:

3800kv mi se pae ca este mai buna

| Ursu_Razvan_1994 a răspuns:

Cu 3800kv il intepi pe unu care pune mana sa coboare pe scari de la etajul 1laughing