| anonim_4396 a întrebat:

Salut, eu cu prietena mea vrem sa mergem(singure) la cinema, la un film horror adica Annabelle 3. Tin minte ca acum un an cand am vrut sa merg cu o prietena la un film horror nu ne lasa fara un adult. Apropo, eu am 13 ea 12. Intrebarea mea este daca are legatura cu varsta filmului pentru a ne lasa, adica orice film are o anumita varsta pentru vizionare(exemplu 16+) si daca da, de la ce varsta se poate viziona Annabelle 3? Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Ce idei va vin la varstele alea, si eu aveam asa o sora virtuala cu 1 an mai mica, si zicea ca se uita la elfen lied, era ditamai chestia pentru noi (tot vreo 13 ani aveam) sa punem ochii pe asa ceva. Acu'' nu recomand copiilor sa puna ochii in ele.

| eckblume a răspuns:

Din mai multe surse de pe internet am vazut ca varsta ar fi de 17 ani.
Nici de data aceasta nu va lasa fara adult fiindca aveti pana in 15 ani. Ideea e ca filmul asta e destul de infricosator pentru copii si scenele lui pot afecta psihicul. Posibil sa se dezvolte o teama irationala de sange/fantome/papusi etc. Acum depinde de persoana, dar cei de la cinema nu isi asuma vreun risc (sa lase copiii sa vizioneze filme horror). Poti da o fuga pana acolo si sa intrebi de varsta, ca sa nu mergeti degeaba cand apare filmul.

| Raizing a răspuns:

Pai? sunteti cam micute pentru astfel de filme big grin

exista sansa sa-l downloda-ti de pe internet, si viziona acasa, la tel / calculator.
Ori da-ti 10-15lei lei spagahee hee ca sa v@ lase sa intrati la cinemawinking