| RastaMAN222 a întrebat:

eu nu-i inteleg pe cersetori,pe oamenii strazilor sa fiu mai exact,unii dintre ei cersesc pentru droguri,macar atat sa mai faca si ei dar nu-i inteleg pe ce-i care isi cumpara mancare,adica mananci ca sa traiesti si de ce sa mai traiesti daca tot esti pe strazi si nu mai ai nimic si nu mai ai viitor, de ce sa nu astepti mai bine sa mori de foame sau sa te sinucizi decat sa te chinui pe strazi in ultimul hal?

2 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Unora le convine ipostaza asta de cerșetor. Adică de ce sa lucrezi cand poți merge la cerșit? Multi chiar daca au strâns ceva bani la viata lor, prefera sa poarte zdrențe si sa stea cu mâna întinsă. E mult mai usor, mai ales cand sunt si prosti care ii susțin prin faptul ca le dau bani, mâncare, haine, etc. Nu spun ca nu ar trebui ajutați, insa pe un om care nu știe, il înveți sa cultive roșii, nu i le dai de-a gata. (Ăsta era doar un exemplu)

| Staind a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa-ti bati inteligenta pe tema asta.
Emiti judecati aiurea.