| AndreeaBt a întrebat:

imi puteti spune si mie va rog Editura, anul de aparitie si localitatea in care a aparut prima data cartea: Titus Livius de la fondarea Romei?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Nu se intelege exact ce vrei sa stii mai ales ca aceasta carte e atat de veche -secolul I e.n.-incat e probabil ca prima oara a fost cunoscuta in manuscris si nu tiparita; daca insa te referi la aparitia ei in limba romana, dupa cate stiu, in editie completa a aparut la Editura Stiintifica, Bucuresti, 1959.