| CristiB93 a întrebat:

Imi recomandati o firma de adidasi buna,de unde pot cumpara incaltari rezistente si de calitate care sa ma tina mai mult de un an, daca exista, nu conteaza pretul.

Răspuns Câştigător
| Nitroblast a răspuns:

Nike sau New Balance. Daca vrei ceva all-rounder, sa te tina in jur de 3-4 ani ia-ti ori New Balance 574 ori Nike Shox NZ(in ziua de azi mai greu de gasit astia, dar daca gasesti doar tocitul normal de la mers ii strica, am o pereche pe care o port de vreo 2-3 ori pe saptamana, o am de 3 ani si doar tocitul e o problema, estimez ca mai tin 1.5 - 2 ani). Sau vezi o pereche Air Max 95/LTD, nu o sa ai probleme cu durerile de picioare din cauza pernei cu aer, la astia e problema doar daca planuiesti sa ii folosesti( sau pur si simplu sa ii pastrezi in beci) mai mult de 6-7 ani, talpa cu gel si Air-unit-ul incep sa se separe. Asics GT sau Gel Lyte de la I la V, nu o sa ai probleme de vreun fel multi ani, sunt simpli si rezistenti. Nike Air Jordan 1 mai e o varianta ca si rezistenta dar sunt incomozi pe suprafete neregulate (pietre mari si ascutite, drumuri de munte mai putin tasate si cu multe radacini, etc.)

Sau, daca ai un buget mai marisor (aprox 200$), poti sa iti iei o pereche de Foamposite One/Pro, aia sunt practic indestructibili (nu la propriu, dar te tin si 10 ani daca nu abuzezi abuziv de talpa si nu o freci in mod intentionat de asfalt doar pentru ca se poate) si foarte comozi in acelasi timp, Doar sa iei cu jumatate de marime mai mare, materialul din care sunt facuti se muleaza in timp de 3-4 iesiri dupa forma piciorului tau.

Si in final, NU LUA DIN ROMANIA. Daca vrei incaltaminte buna, ia de afara, marfa pentru Romania e marfa pentru Romania ( nu ai diversitate prin urmare nu ai de unde alege, in general pentru Europa de Est marfa e mai slaba calitativ), marfa pentru Germania, Anglia, Austria, America e marfa pentru occident, fara "rebuturi".

| CristiB93 explică (pentru Nitroblast):

Ok mersi mult pentru recomandari.Sa te mai intreb ceva. Poti sa ma ajuti sa si gasesc macar o pereche din ce mi ai spus aici, ceva siteuri sunt? Sau magazine undeva in oras?

3 răspunsuri:
| V1P3RUL a răspuns:

Îți recomand Adidas și Nike. Eu am de 2 ani amândouă mărci și sunt foarte rezistenti și arata foarte bine.

| 5Ionela19839 a răspuns:

Kempa (handbal)
Adidas...super buni
Nike