| Hinbrad a întrebat:

Salut.La salonul Roxy tatto am vazut ca se fac tatuaje semipermanente care tin intre 3 si 5 ani. Tatuajul se face cu ceva cosmetice puteti citii mai bine aici: https://www.roxy-tattoo.com/blog/tatuaj-semipermanent/
Faza e ca am un feeling ca atunci cand va incepe sa dispara nu va fi treptat ca la un tatuaj permanent(dupa vreo 7 ani sau ceva de genu si alea trebuie rebatute deci mda) si va arata ca si cum am un jeg pe mana.

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Treaba naspa la semi permanente e ca pot fi batute prea adanc si vor ramane urme nasoale de nu pot fi scoase decat cu laserul.

| Hinbrad explică (pentru alina2k18):

Pai genul aste de semipermanent tot ca aceeasi chestie se bate ca la alea permanente.In al catelea strat de piele ar trebui sa il fac ca sa nu ramna urma, ca stiu ca la permanent se bate in 5 7 si 12

| THTattoo a răspuns:

Buna. Nu exista tatuaje semipermanente chiar daca unii zic ca asa ceva este posibil. Atat timp cat faci o rana in piele ca sa bagi tusul, acolo va ramane semn cat si tus, in cantitate mai mare sau mai mica. Si nu exista nici o substanta miraculoasa, din cate stiu eu, care sa se absoarba in totalitate. Ps. Eu sunt tatuator