| System a întrebat:

Salut la toata lumea! Am asa o intrebare mai deosebita pentru voi (my friends).
Daca ati fi regizorul unui film ce gen de film ati scrie, si despre ce anume? Prezentindu-l in cateva enunturi. Hai sa punem imaginatia in miscare! big grin

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Un documentar. Scurt, in jur de zece minute, o tema care sa capteze publicul, imagini suficient de sugestive incat sa nu ai nevoie de mult text. Un gen de eseu cinematografic. Subiecte poti gasi o multime.
Sau un scurtmetraj comic, o parodie chiar, cu personaje. Acolo ai nevoie de un scenariu destept.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Regizorul nu scrie filme, el le pune in scena.

Eu as alege un film bazat pe un roman faimos

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

As regiza un film despre legende si cu legende.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Eu as face ceva original!
as face un film despre un baiat orfan pe nume Harry Potter ce devine magician si trece printr-o gramada de peripetii.

| SunnyFace75 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Eu sigur m-as uita la toate cele 7 filme realizate de tine cu originalitatea ta laughing)
(Banuiesc ca vor fi 7. Nu am de unde sa stiu big grin )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aş face un film de o oră jumate.
Ceva din care,la început,să nu înţelegi nimic. Să plece totul dintr-un cadru într-altul,mai psihologic,dar şi dramă,acţiune şi thriller.
Hmm thinking, dar n-ar fi nimic politic,financiar, divorţuri, harem ş.a.m.d.
Probabil că filmul meu ar fi ceva care exprimă vechi, sau umbre.
Aş începe cu scena de sfârşit şi să tooot meargă prin amintiri, dar... Faza e că nu am o poveste.

| patriciu4 a răspuns:

Deadpool 2
Deadpool 3
Deadpool 4
Deadpool 5
Deadpool 6
Deadpool 7
.
Deadpool...

| SunnyFace75 a răspuns:

Eu probabil m-as inspira din povesti reale auzite de mine, care mi se par interesante. Exista multe persoane care au o viata destul de ciudata in diferite sensuri. Cu siguranta ar iesi un film bun avand la baza asa ceva.