| anonim_4396 a întrebat:

Salut lume, stie cineva daca ai voie cu instrumente muzicale la caminele studentesti? Mai exact bass. Exista vreo regula despre cat zgomot ai voie sa faci?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai voie. Dar zgomot nu ai voie de nici un fel.

| Hammurabi a răspuns:

Regula e că nu ai voie să-i deranjezi pe ceilalți. Deci, mai mult ca sigur nu-ți vei putea folosi instrumentul în camera de cămin.
Dar e posibil să găsești variante, spații în care să repeți. Dar nu în camera de cămin.

| oglindasultanului a răspuns:

Ce-i cu regula si zgomotul, pai te apuci ziua de exersat si n-o sa deranjezi pe nimeni.