| TanyaTania334 a întrebat:

Ma poate lamuri si pe mine cineva? Problema e ca nu stiu daca am fost blocata de pe Facebook sau daca persoana respectiva si-a sters contul de Facebook. Cand dau sa caut numele lui, nu-mi apare deloc profilul, iar daca dau in conversatie imi apare poza, tot..doar atunci cand vreau sa intru pe profil imi spune ca este unavailable. Am cautat persoana respectiva si dupa alt cont si tot nu apare la cautari. Deci ce sa inteleg? Ca nu sunt blocata dar si a sters contul?

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca numele persoanei nu-ti mai apare deloc, inseamna ca te-a blocat pe tine si nu o mai poti vedea.

Daca si-ar fi sters contul, aparea un mesaj al FaceBookului, ca acel cont nu este disponibil momentan, fiind dezactivat sau a fost sters (deleted).

| TanyaTania334 explică (pentru Violleta2022):

Imi apare doar asa: this profile is currently unavailable. Si cum am spus, am intrat si de pe alt cont si nimic..nu mi apare nici la cautari.

| TanyaTania334 explică (pentru Violleta2022):

Inseamna ca nu m-a blocat, nu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru TanyaTania334):

Daca nu-ti apare la cautari este pentru ca tu esti blocat.

| TanyaTania334 explică (pentru Violleta2022):

Dar l am cautat si dupa profilul unei alte prietene si nici ei nu ii apare...

| Violleta2022 a răspuns (pentru TanyaTania334):

Poate v-a blocat pe amandoua, sau s-a deconectat temporar

| TanyaTania334 explică (pentru Violleta2022):

Ea nu l avea ca prieteni si nici nu se cunosteau.Deci se poate sa si fi dezactivat contul?

| Violleta2022 a răspuns (pentru TanyaTania334):

Daca persoana respectiva are contul "privat" nu poate fii vazut de altii, decat de prietenii lui deja intrati in FB, de aceea prietena ta nu-l poate vedea deloc.

| TanyaTania334 explică (pentru Violleta2022):

Nu cred ca are treaba..adica daca o persoana vrea sa l caute nu o sa poata? Nu are logica ce spui.

| Violleta2022 a răspuns (pentru TanyaTania334):

Ba are logica!
FB-ul are optiunea sa-ti pui contul pe "privat" (nu "public") ca sa nu fii gasit cand esti cautat de cineva, care nu-ti este prieten. ca atare, nu-i apare in cautari.
Eu am contul setat asa, ca m-am saturat ani de zile sa fiu asaltata de ciudati si necunsocuti si de cand am contul selectat pe "privat" nu am mai primit nici o invitatie de la necunoscuti si nici nu pot fii vazuta de altii, decat prietenii mei, care sunt deja in lista mea de FB.

| TanyaTania334 explică (pentru Violleta2022):

Am inteles..nu am stiut asta pana acum. Dar chestia e ca imi apare ca nu a fost activ de 3 ore, pot sa ii dau mesaj(nu mi arata chestia aia albastra ca atunci cand ai block), inseamna ca nu e block? Sau asa iti apare si tie daca ai cont privat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru TanyaTania334):

Nu stiu cum imi aprea mie altora, ca eu nu-mi pot vedea singura contul, privind din afara.
Stiu doar cu certitudine ca nu ma poate vedea nimeni, in afata de prietenii mei. Ca nu maia par in search-uri pe google, internet sau oriunde.
Daca tu vezi ca persoana respectiva a fost activa acum 3 ore inseamna ca si-a deconectat FB-ul sau te-a blocat. Inca nu pot stii cu siguranta, ce anume a facut acea persoana.
Da-i timp pana maine sa vezi daca este vizibil.

| TanyaTania334 explică (pentru Violleta2022):

Am cautat si profilul lui de Facebook pe. google nefiind conectata si imi spunea ca pagina a fost stearsa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru TanyaTania334):

Acelasi lucru iti arata google si daca pagina este setata "privat".

| Violleta2022 a răspuns:

Dar nu inteleg, de ce-ti creezi atata stres, cand poti suna persoana respectiva si vorbi cu ea?
Iti este prieten (a), deci poti suna cu usurinta si intreba, ce se intampla cu ea/el si cu contul de FB/

| Welterweight a răspuns:

Si-a sters contul

| TanyaTania334 explică (pentru Welterweight):

Asta am banuit si eu..pt ca acum imi apare ca momentan aceasta pagina nu este disponibila sau sunt probleme tehnice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau si l-a dezactivat.