| Horatica a întrebat:

.ma puteti ajuta si pe mine ...am avut aseara un vis foarte ciudat...se facea ca eram la bunica, la tara...iar in mijlocul ulitei era o gramada uriasa cu banuti de aur, iar pe ea stateau doua colege de-ale mele. Pot sa spun ca ma inteleg chiar bine cu ele la scoala..imediat ele s-au dat jos de pe gramada,deoarece banii au inceput sa alunece la vale,eu am atins gramada si banii au alunecat, dezvaluind un schelet ca de sarpe...dragon chinezesc... oricum o reptila foarte mare moarta...ce tinea in gura ca o sfera de sticla... Unul ditre colegii mei a luat sfera si a aruncat-o cat colo spargand-o. Dupa mai mult timp eu am trecut prin locul ala descult si m-am intepat, dupa aceea nu prea tin minte prea multe. stiu ca in final...am visat ca dansam la o nunta...ciudat...nu? Va rog ajutati-ma...de azi noapte de la 3 stau pe net si incerc sa gasesc o explicatie

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E doar un vis zau asa.
Adica si eu am visat un sarpe in orasul meu era colosal. Si tinea o batrana pe scaun in gura. Era cat 5 cladiri la un loc. Si nu s-a intamplat nimic.
Dar pot sa spun ca as fi vrut si eu sa visez ce ai visat tu.