| DianaDidi95 a întrebat:

Salut, maine {duminica} merg la ziua de nastere a colegei mele[13 ani], ce floare s-ar potrivi sa ii cumpar? Eu m-am gandit la un trandafir alb, neinflorit, adica un boboc, voi ce ziceti, ar merge? Vreau cat mai multe ideeei si pareri!
Funda!

4 răspunsuri:
| SashaPieterse a răspuns:

Pai,trandafirul alb inseamna puritate,cel rosu iubire, cel roz prietenie, cel galben gelozie iar cel albastru inseamna mooooaaaaarteeeeeee! primesc fundita?

| DianaDidi95 explică:

Pai cadou i-am cumparat deja, dar trebuie sa-i cumpar si o floare, asa e frumos, nu?

| Ŧคгคภย๓є a răspuns:

2 trandafiri imbobociti unul alb unul rosu

| ๔ღILoVeRaPღ๔ a răspuns:

Ideea ar fi ca sa lasi deoparte floarea pentru ca nu tine mult, mai bine i-ai cumpara un cadou care sa te reprezinte astfel cand va privii cadoul sa isi aminteasca de cea care i l-a daruit.