| pisii11 a întrebat:

Hei! Maine este ziua de nastere a unei prietene, dar nu vreau sa merg. ce ii pot spune? daca ii zic ca nu vreau sa merg se va supara... ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| ElleAhx a răspuns:

Nu ii spune ca nu vrei sa mergi. Chiar daca e urat sa minti, cum crezi ca se va simti ea cand va afla ca cineva pur si simplu nu are chef de ziua ei de nastere? Spune-i ca pleci undeva in afara orasului. La tara, la alte rude. orice sau pur si simplu spune-i ca a intervenit o problema si nu poti sa te duci. In orice caz, asigura-te ca iti ceri scuze ca nu poti sa ajungi si ureaza-i o petrecere frumoasa. big grin

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Te scuzi frumos si spui ca nu poti sa mergi deoarece a intervenit ceva in familie-probleme personale. Ai putea sa-i dai un cadou simbolic cand te intelnesti cu ea-si sa-i spui ca ai dorit sa mergi, dar nu ai putut.

| CryForYourLove a răspuns:

Nu ii raspunde 2 zile la tell si spune-i ca ti-a luat maicata telefonul ca ai nu stiu ce ai facut.( de preferat ar fi sa il inchizi daca crezi ca poti sta fara el 2 zilebig grin)

| NeaGheorghiță a răspuns:

Mai bine zici adevarul decât sa minți, "minciuna are picioare scurte si te prinde repede"
si daca se supara fiindca ii vei spune adevarul, ii va trece, daca vei minti se va afla si se va supara mai tare, cu toate ca traim intr-o lume plina de minciuni, In viata trebuie sa spui adevarul si vei avea de castigat