| wishgranter a întrebat:

Mi-a venit o idee cu un site de sport, bodybuilding si slabit mai exact, sa fie un fel de site informare/comunitate pentru incepatori cat si pentru cei cu ceva experienta, sa ne ajutam reciproc cu informati,sfaturi despre tot ce tine de antrenamente, nutritie,slabit, etc. Sa fie o comunitate restransa cu membri incepatori care o iau aproape de la 0 pe acest drum al "construirii" unui trup frumos, oameni care poate au suferit reprosuri si rautati pe seama aspectului fizic, si care vor sasi schimbe destinul in aceasta privinta, sa inceapa o noua viata, sa aiba alaturi alti oameni in aceeasi situatie, sa invatam unii de la ceilalti, sa progresam impreuna. Ce parere aveti? V-ati dori sa existe o astfel de comunitate?

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Stiu ce zici cu faza cu intrebarile de noob pe site-urile cunoscute dar gandeste-te si la cei care raspund.
Toti incepatorii vin si pun aceleasi intrebari de mii de ori, indiferent de cate astfel de topicuri exista pe acel forum; niciunul nu cauta in arhiva, toti au impresia ca la ei e alt caz.
Acum imagineaza-ti ca veteranii aia nu sunt platiti sa raspunda la intrebari si ii cred si eu ca s-au plictisit sa se tot repete, plus ca de multe ori vorbesc cu peretii.
Exista articole si topicuri cacalau pe internet, eu n-am cont pe nici un astfel de forum, tot ce am invatat a fost din ce am citit pe net, am incercat si am auzit de la cei de la sala.
Legat de treaba cu clasa 1, acolo se invata elevii unii pe altii? nu au si ei un profesorwinking
Sfatul meu, citeste cat poti si strange informatii de pe unde poti si trage singur concluziile. Bafta

2 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Exista destule forumuri de bodybuilding, nu cred ca mai are sens inca unul, si ala de noobi (scuze ca-ti spun).
Eu daca as fi incepator cu siguranta n-as cere sfatul unora la fel ca mine, ci m-as duce pe un site consacrat, cu membrii cu ani buni de sala

| wishgranter explică (pentru greyhound):

Stiu ca sunt destule situri dar pe majoritatea, ca incepator numai daca intri si pui o intreare de noob care abia vrea sa se apuce de sala deja esti luat de prost de mai marii guru si de multe ori te simti stingher si poti abandona repede idea de a mai spera sa intri si tu in *gasca* celor avizati. Multi spun : pai nu e de mine, e prea greu, poate si din cauza ca nu interactioneaza cu oameni ca ei. E mai usor sa incepi ceva nou si greu in 2 sau mai multi atunci cand toti pornesc de la 0. E ca si cum te-ai duce direct in clasa a 7 a in loc sa incepi clasa 1 cu ceilalti ca tine.

| greyhound a răspuns (pentru wishgranter):

Stiu ce zici cu faza cu intrebarile de noob pe site-urile cunoscute dar gandeste-te si la cei care raspund.
Toti incepatorii vin si pun aceleasi intrebari de mii de ori, indiferent de cate astfel de topicuri exista pe acel forum; niciunul nu cauta in arhiva, toti au impresia ca la ei e alt caz.
Acum imagineaza-ti ca veteranii aia nu sunt platiti sa raspunda la intrebari si ii cred si eu ca s-au plictisit sa se tot repete, plus ca de multe ori vorbesc cu peretii.
Exista articole si topicuri cacalau pe internet, eu n-am cont pe nici un astfel de forum, tot ce am invatat a fost din ce am citit pe net, am incercat si am auzit de la cei de la sala.
Legat de treaba cu clasa 1, acolo se invata elevii unii pe altii? nu au si ei un profesorwinking
Sfatul meu, citeste cat poti si strange informatii de pe unde poti si trage singur concluziile. Bafta