| theMUFASA a întrebat:

Salut! Mi-am cumparat niste casti de la Aqyris Sirius! Inainte de astea am avut la fel, niste casti de la Aqyris Altair, dar la astea am cateva probleme, se aude un usor bazait in casti cand nu fac nimic, iar cand imi vine vreo notificare de la windows notificarea e in doua cu un alt bazait mai pronuntat si problema mai mare e, cand sunt pe Discord voice, bazaitul e putin mai tare. Pe langa asta, se aude tot ce fac in pc, se aude Youtube-ul, muzica de pe spotify, tot si am noice canceling pe on, atat din casti cat si la discord, nu stiu ce as putea face, cu celelalte casti n-am avut probleme cu ele. Stiti cateva trick-uri pentru a remedia problema?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Stiti cateva trick uri pentru a remedia problema?"

nu sunt trick-uri ci remedii. Primul ar fi să verifici continuitatea electrică la fire (ecranul!) precum și contactele fizice intre jack și fișă și să REMEDIEZI dacă e cazul

| theMUFASA explică (pentru sierra1):

Castile sunt noi, conectarea se face cu usb, le-am conectat bine! Nu stiu ce problema ar trebui sa aiba daca sunt noi

| sierra1 a răspuns (pentru theMUFASA):

Sunt noi, dar cu probleme, e evident!