| Sarah34 a întrebat:

Salut.O prietena de a mea e super indragostita de un youtuber si nu vrea sa inteleaga ca nu il va cunoaste niciodata.Ma puteti ajuta cu un sfat? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Daca este vorba de Selly sau Codrin atunci sa stie ca nu este singura si ca trebuie sa stea la rand...

Acum incetand cu gluma... nu ii spulbera sperantele!
Acest "niciodata" nu exista. Totul se poate dar da, ce e drept e drept - sansele sunt mici.

Sfatul meu ar fi sa o suporti asa cum e si sa o lasi sa creada ca o sa-l intalneasca.
Nu este ca si cum lucrul asta te afecteaza direct pe tine, nu?

| Sarah34 explică (pentru RainmakerX):

Chestia e ca e IHATEPINK...E si mai mica.Asta nu ma afecteza.Deja scrie poezii despre el, iar imi tot spune ce viseza despre el.

| RainmakerX a răspuns (pentru Sarah34):

Nu ma asteptam la IHATEPINK... Probabil ca o sa-i treaca peste 1 an sau 2.
Il place pentru ca a vazut ca multa lume il considera "cool".
Dupa parerea mea IHATEPINK este copia romaneasca a lui Pewdiepie...

Tipul este rautacios *ca sa nu spun nesimtit cateodata*, face misto de multi caci el e cool si naiba... mai e si babalac in comparatie cu ea.

Spune-i eventual *daca te innebuneste* sa vorbeasca mai putin despre el cu tine. *s-ar putea s-o superi*

| Sarah34 explică (pentru RainmakerX):

Pai zice ca e frumos...eu i-am explicat mai multe despre el.Dar ea o tine una si buna.Dar tot mi se pare exagerat sa faci poezii despre sad. Eu nu prea am o problema cu asta, doar ca nu intelege ca ar fi mai bine sa placa pe cineva de varsta ei.

| RainmakerX a răspuns (pentru Sarah34):

Sincer... nu cred ca ai ce sa-i faci. De obicei nu ai cum sa te intelegi cu indragostitii. Daca X il place pe Y atunci poti sa-i spui lui X toate prostiile despre Y caci tot nu te crede, din contra, o sa spuna ca ai tu ceva cu respectivul.

O sa-i treaca dupa un timp si atunci o sa-i poti spune "Ti-am zis eu".
Pana atunci incearca sa-i arati alti baieti de varsta ei. Poate gaseste unul mai "simpatic" printre ei.

27 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cati 10 ani are?

| Sarah34 explică (pentru Drimmero):

12...si crede-ma e nebuna dupa IHATEPINK

| Florentina9210 a răspuns (pentru Sarah34):

Ce ii place ei la IHATEPINK, nu stiu. E un ''barbat'' care face misto de copii, dintii aia trebuie sa ii indrepte+ trebuie sa stea si el mai drept pe scaun.

| Sarah34 explică (pentru Florentina9210):

Probabil ca da.Dar asta nu intelege.Penk nici macar nu se potriveste cu ea, mai intai la varsta si apoi la personalitate.Eu i-am spus ca sigur are iubita la varsta lui, dar ea tot continua cu ale ei.Nu m-ar deranja daca nu ar scrie poezii despre el, pentru ca mai nou asta face.Sau sa aiba poze cu el pe telefon...

| Sarah34 explică (pentru Florentina9210):

Asta e una dintre descriile facute pentru :
Ochii sa-i sunt de vis... zambetul sau nu il pot uita.Are el ceva. Poate are ceva vocea aceea sau de ce cand il vad imi bate inima asa?
Deci eu cred ca a innebunit putin

| Florentina9210 a răspuns (pentru Sarah34):

''Ochii sa-i'', serios? asa a scris? Spune-i sa puna mana pe carte si sa lase toti pupincuristii care se cred ''youtuberi'', s-au luat toti dupa PDP, dar nu vor fi ca el niciodata.
A innebunit putin mai mult.

| Sarah34 explică (pentru Florentina9210):

Da..tocmai azi a spus ca a facut rost de postere cu el happy

| LoveSleep a răspuns:

E youtuber (din România), nu e Justin Bieber.
Are șanse normale. Dacă e din același oraș cu el sunt cu atât mai mari.

| Sarah34 explică (pentru LoveSleep):

Este vorba despre Penk (IHATEPINK) si nu e in acelasi oras cu el... e si mult mai mica...

| Florentina9210 a răspuns:

Da. Sa coboare cu picioarele pe pamant!

| Sarah34 explică (pentru Florentina9210):

Daca ar putea ar face-o...dar e complet cu capul in nori mai nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IHP nu a spus cu cine are o relație.
Îți garantez că dupa ce va crește o să râdă gandindu-se la pasiunea ei laughing
Nu prea ai ce să faci, e prea mică să înțeleagă iubirea.
Eu zic că într-o lună o să îi treacă.
Dacă te deranjează când vorbește despre el spune-i chestia asta. Spune-i și tu că te-ai îndrăgostit de Mikey Has laughing).

| Sarah34 explică (pentru anonim_4396):

Buna idee big grin sau de altii, mersi mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Este vorba de Penk (IHATEPINK) si nu e in acelasi oras cu el...e si mult mai mica...".

Liviu a si specificat la un moment dat intr-unul din video'urile sale ca...citez: "am intalnit deja cea mai extraordinara persoana din univers".Iar in altul mentionase ca in prezent dispune deja de o relatie.Sa se fi referit la una si aceeasi persoana? Asta nu mai stiu, dar este o posibilitate.Deci sanse diminuate din start cu mult.
Degeaba ii urmareste activitatea de pe YouTube daca nu este si atenta la ce spune omul.Si inca o chestie, tipul este youtuber, da, dar se inregistreaza la subcategoria gameri, nu vloggeri, el face video'uri cu si despre jocuri.O perioada a avut si acele mini-seriale "IHATEPINK reactioneaza la..." in sectiunea playlisturi, pe care acum oricum nu le mai face.Deci mai putine tangente cu publicul in pareri si discutii si mai mult gaming.Cu alte cuvinte astuia ii vizionezi contentul daca esti pe tema asta, cu jocuri, ca iti place ceea ce urca din acest continut, ca si calitate-claritate-gameplay-mod de a explica etc., nu pentru altceva.
Spun doar ca nu are logica, nu e ca si cum s-ar prezenta direct pe el in materialul sau, cum fac vloggerii, ci e doar simplu ghid in ceea ce prezinta de fapt.

Hmm, chiar si asa, nu e genul ala de situatie din care sa faci caz : ).Ca un mic sfat, daca tot te intereseaza, incearca sa o incurajezi sa mai priveasca si in jurul ei, spre oameni `palpabili` daca se poate.Desi inteleg ca este inca mica pentru o eventuala relatie. Tschuss.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Nu subestima puterea vointei!

| Sarah34 explică (pentru Kis_Iuliana_1983):

Da,dar e cu 9 ani mai mica

| Ripley a răspuns:

Youtuberii nu sunt vedete atat de mari. poate ca o sa-l cunosca candva?
oricum ar fi, o sa-i treaca ei singure. nu cred ca trebuie sa faci tu ceva pe tema asta.

| Sarah34 explică:

Mulțumesc tuturor! O să o las așa până își dă seama că el e mult mai mare decât ea și că nu are rost să placă pe cineva care nici măcar nu a auzit vreodată de ea happy
Și va înțelege ea că el sigur are iubită ori că el nu se uită după fete așa mici

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sarah34):

Fiecare dintre noi a avut cand era mic crush o actrita sau o cantareata, e ceva normal.
Ea nu are habar ce e aia o relatie, e prea mica, e un copil, si IHATEPINK e un om in toata firea, care are o relatie.
Vina apartine parintilor pentru ca ii lasa prea mult in fata calculatorului si nu ii monitorizeaza.

| Sarah34 explică (pentru anonim_4396):

Da,ai dreptate...Dar totul pana la o limita. Vrea sa mearga acum in Barlad sa il caute

| Sarah34 explică (pentru anonim_4396):

Totusi nu sti cu cine are o relatie? As vrea sa ii arat sau cel putin sa ii spun

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sarah34):

rolling on the floor La 12 ani nu prea cred ca o lasa nimeni sa plece in alt oras, doar daca are parinti neglijenti.Iresponsabili oricum sunt daca o lasa sa se uite la continut cu glume pentru adulti.
Explica-i ca nici un om normal la cap nu s-ar uita la un copil, explica-i diferenta de varsta.
Intreab-o cum s-ar simti daca un copil cu 9 ani mai mic decat ea s-ar indragosti de ea.(un copil de 3 ani)
Spune-i sa vorbeasca cu el pe Facebook, sa vada ce parere are el despre asta.
De dus unde sa se duca? Nu toti oamenii isi dau adresa pe net, doamne ce copil...

| Sarah34 explică (pentru anonim_4396):

Eu stiu asta... dar ea vrea la Penk si gata.Degeaba ii spun ca el sigur are pe cineva ca nici nu intelege.Si eu ma uit la el, dar nu voi ajunge in stadiul asta in veci.Bineinteles ca nu merge ea nicaieri, dar ma innebuneste.Eu i-am spus la IHATEPINK despre ea, dar nu prea citeste mesajele... Oricum va intelege ea, daca nu, atunci probabil va astepta sa creasca ca sa il caute big grin