| HodorogaAlex a întrebat:

Salut! Oare daca țin post pot sa mănânc mâncare care conține vegeta. Dar vegeta conține ou? Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Vegeta" vine de la VEGETALE - deci produse care cresc numai in pamant.

"Oul" vine de la gaina, deci nu-i de post.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Post, nepost. Nu ar trebui să mănânci vegeta

| sierra1 a răspuns:

Dragă Hodoroagă, mănânci ce vrei TU nu ce vor alții. Poftă mare!

| Fatamuntilor a răspuns:

Vegeta nu contine ou!
sunt legume dezihratate, sare multa si e-uri.
Gustul mancarii il poti regla cu alte condimente precum sare piper si ierburi uscate.

| LoveSleep a răspuns:

In general, daca vrei sa treci de 40 de ani ar fi bine sa nu mananci vegeta, nici cand tii post, nici cand nu tii post.

| Standt a răspuns:

Vegeta cu ou? Nu ar trebui sa fie numai legume uscate? Ia vezi ce scrie pe ambalaj.
Eu nu folosesc pentru ca are prea multa sare.