| DrageanElena a întrebat:

oare sunt pe aici psihologi?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Cand eram mica, vroiam sa devin psiholog happy eu cred ca-ti trebui o doza zdravana de adrenalina si schimbare! Schimba-ti stilul! Indrazneste! Numai gata, spune STOP! monotonie, plictiseala? out...Iesi din anonim. Fa ce vrei tu sa faci! Sa-ti povestesc ce mi-a venit mie, ca sa depasesc momentele astea... incepe usor.[sa stii ca nu esti singura] esti adepta unghilor mici vopsite roz deschis?
Nu mai.lasa-ti-le lungi, vospseste-ti-le intr-o culoare gen visiniu inchis, fi alta! [eu asa fac happy ], si sa stii ca intr-adevar da roade! te face sa te simti mai puternica, deschisa, tare.parca numai cand ma uit la cularea lor, parca imi vine sa-ti dau cate-o replica taioasa "respectivului/respectivei", totul la tine se rezuma la "lipsa increderii", numai gata! uita-te in oglinda, si spune-ti ca de maine s-a terminat cu vechea Elena.mult mai increzatoare si puternica happy
Bafta, sper sa treci peste asta!

32 răspunsuri:
| adina68 a răspuns:

Catre Raluca TPU
Citat:
"@Adina68 - Vad ca Psiholoaga ti-a raspuns inaintea mea si nu-ti voi mai raspunde la afirmatiile la care deja ti-a raspuns ea."
De ce ai asteptat sa raspunda mai intai Psiholoaga si de abia dupa aceea ai raspuns la intrebarile mele?
De ce nu ai venit cu propriile argumentele? Ca moderatoare trebuie sa fii echidistanta, sa vezi de unde a pornit de fapt conflictul si cine l-a generat (poate este mai vechi) si dupa aceea sa-ti prezinti propriile argumente fata de ambele parti, nu sa dai citatele altora (mai ales cand sunt implicate in conflict).
Citat:
"la fel, este un abuz sa folosesti functia de votare pentru a "pedepsi" pe cineva ca nu e de acord cu tine ( faptul ca gestul in sine e pueril nici nu conteaza)"
Si Psiholoaga a abuzat de aceasta functie si nu este sanctionata.
Citat
"Te rog sa nu iti rastalmacesti singura cuvintele, mai ales ca ele apar chiar mai sus si este destul de evident ce ai vrut sa spui."
Voi (adica tu si Psiholoaga) ati inceput primele sa-mi rastalmaciti cuvintele. Eu doar v-am dat niste explicatii suplimentare.
Citat
"Avertismentul ramane valabil si, la urmatorul abuz, vei fi suspendata. Nu te voi suspenda fiindca mi-ai votat mie raspunsul ca stupid, e irelevant gestul tau."
Daca consideri ca o explicatie rationala din partea cuiva este un abuz, poti sa iei masurile de suspendare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite un mesaj privat user-ului Psiholoaga. Poate o sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi nu stiati ca psiholoaga nu e psiholog? Tin minte ca a zis ca e de profesie jurnalisthee hee Oricum poti apela la ea pentru ca da sfaturi bune.