| Weitzer a întrebat:

Salut,
Poftele mele alimentare sunt destul de ciudate. Uneori nu suport deloc să mănânc dulce, mănânc rar și când mănânc, mănânc destul de mult pentru mine. Dacă încerc să mănânc dulce când nu îmi e poftă, de exemplu o prietenă m-a rugat să mănânc dintr-o prăjitură făcută de ea și pentru că nu îmi era poftă și am mâncat doar să nu se simtă prost mi s-a făcut greață.
Aveți idee ce îmi influențează dezechilibrul ăsta? E mereu o extremă, ori nu mănânc deloc și nici gândul nu-l suport, ori mănânc mult.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa analizezi in ce situatii ti se face pofta de dulciuri ca sa-ti dai seama care e cauza. Si eu sunt la fel, de regula mi se face pofta de dulciuri cand sunt obosita fizic sau psihic, atunci cand sunt bine n-am chef de dulciuri. laughing