| LiLlYAnNe a întrebat:

Situ meu preferat de desen este www.desenatori.ro. Acum au inceput sezonul de furat conturi.Sun foarte trista ca mi s-a intamplat si mie asta :((. Cum ziceam deja desenatori.ro este vechi si adminii sunt "frumosii din padurea adormita". Doresc sa imi creez propriul site de desenat si desene.Asemanator cu desenatori la cum se coloreaza etc dar aspectul situ-lui desigur ca va fi altul...Cine stie cum imi fac asa site? Nu conteaza, macar si 5 luni ca e mai bine decit acel www.desenatori.ro. Svuze ca am facut politica la acest site dar deja chiar nu imi place.Deci,cum intrebam:Cum imi pot face propriul site de desen? Multumesc Anticipat!

4 răspunsuri:
| DeeDee a răspuns:

Un asemenea site nu e floare-la-ureche de facut. Iti trebuie cunostinte de web design si programare - din cate stiu eu, cel putin pentru aplicatia aia care iti permite sa desenezi in direct. M-am dus si eu pe desenatori.ro din curiozitate si nu inteleg care e treaba cu nebunia asta. Aplicatiile de desenat sunt destul de rudimentare, de ce ai prefera asa ceva cand poti desena in photoshop? A, vrei sa vada lumea in direct cum desenezi? Filmeaza desktopul in timp ce desenezi cu un program gen Snag It si uploadeaza filmuletul undeva. Vrei doar sa afisezi desenele tale? Deviantart e cea mai buna solutie - mai e si site international, deci ai sansa sa ai mai multe comentarii. Iti poti face un site normal cu ce aspect vrei tu pe care sa uploadezi aceste filmulete si cu desenele finale, dar aplicatia aia de desenat in direct - ar trebui sa renunti la gandul astasad

| DeeDee a răspuns:

Am gasit un site asemanator:P de fapt, cred ca desenatori.ro a fost tras la xerox dupa acest model:P http://www.ratemydrawings.com/

| Ioanna2012 a răspuns:

Si eu sunt logata pe desenatori de foarte mutl timp... si mie nu mi se intampla asa ceva
cred ca etse din fatul ca stau destuld e putin pe desenatori

http://www.desenatori.ro/desenator/192472/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba un specialist pana la urma, sau cauta pe internet cum se face daca reusesti sa ne anunti si pe noi cel putin pe mine pls pls plskiss