| BlairArnsberg a întrebat:

Salut, spuneti-mi va rog frumos ce ar insemna visul in care o persoana ma ameninta cu moartea iar o alta persoana a omorit-o pentru ca sa ma salveze pe mine, intr-un fel in fata mea a fost facuta o crima. Ce poate insemna, merci anticipat happy

1 răspuns:
| RazvanBaranguta1337 a răspuns:

Visul reprezinta o urmare, o intamplare care se petrece doar in subconstientul nostru. De obicei, visurile sunt influentate de trairile persoanei in cauza, persoanele care iti apar in vis cu siguranta ca le-ai vazut candva, probabil le cunosti, probabil ca nu. In lumea asta, zilnic, vedem un numar foarte mare de persoane, dar nu le tinem niciodata minte infatisarea acestora, insa, subconstientul nostru stocheaza aceste informatii fara sa iti dai seama. De fel sunt o persoana sceptica, nu prea cred in vise care ar putea avea urmari pozitive sau negative in viata reala. Pur si simplu, visul tau reprezinta o plasmuire a subconstientului tau, cel mai probabil in trecut ti-a fost tare frica de ceva si de aceea s-a creeat acest cosmar.