| 3KRoS a întrebat:

Salut, stie cineva cum poti face comanda de ghete de fotbal de pe Pro-direct? Si as mai vrea sa stiu daca exista taxe de transport sau altfel de taxe si cat cosat?
FUNDA!

1 răspuns:
| MihaiG9192 a răspuns:

Salut! Comanda de pe Pro-direct se face similar ca la restul magazinelor online.

1. Intrii la categoria de care te interesează, iar apoi îți va lista toate produsele din acea categorie.

2. Alegi obiectul de care ai nevoie și selectezi mărimea. La mărime te ghidezi după tabelul pe care îl au ei atașat acolo sau cauți pe google o legendă semnificativă.

3. Apeși pe "Add to bag" și apoi îți apare o căsuța în care te avertizează ca produsul a fost adăugat în coșul de cumpărături. Totodată în același loc te întreabă dacă vrei sa treci la "check out" sau dacă vrei sa continui cumpărăturile pentru a ți adăuga mai multe produse în aceeași comandă. Dacă selectezi sa mergi la "check out", te trimite să-ți completezi datele de livrare cu numărul de telefon, adresa, numele și alte detalii importante pentru a livra comanda.

4. După ce ai completat detaliile de livrare, apeși pe salvare adresă tocmai jos în pagină. Prin urmare, te va trimite la modalitățile de livrare și plată unde îți spune cât costă livrarea. Ai două obțiuni...plata cu cardul sau prin paypal.

5. Completezi datele cardului bancar sau paypal și nu ai decât sa finalizezi procesul prin butonul "pay (suma)". Din acel moment, toate sunt preluate de firma și de restul nu trebuie sa îți faci grijă. Orice informație o să-ți trimită prin sms și paypal, doar așteaptă sa vină comanda.

Specific încă o dată! Atenție! La comanda se aplica taxe de livrare. La mine mi-a luat 12 lire dacă nu greșesc.