| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Știu ca nu exista sucuri sănătoase, dar îmi poate spune cineva care este cel mai nenociv suc din comerț? Prigat, Mirinda, Lipton, Fuzetea sau Cappy?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sucurile din comert nu au fost niciodata sanatoase, fiindca au fost facute din totdeauna cu chimicale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil Fuzetea are cel mai putin zahar

| Simpatic a răspuns:

Cel mai "nenociv" suc este cel pe care ti-l faci acasa cu fructe din curtea ta
cand iei de la supermarket fructe si le storci sau faci la robot de bucatarie nu se mai numeste 100% natural, dar este o alternativa fata de sucurile din comert care au pe langa multa zahar si aditivi
cele din comert nu au doar zahar cum am zis au si aditivi, chimicale

| Fatamuntilor a răspuns:

S-ar zice asta
https://www.facebook.com/AnaAre/?locale=ro_RO
nici cu storsul fructelor nu as fi de acord.Am fost ieri pe la sora mea(nu sta iarna acolo, dar mai trec din cand pe la ea)Gasesc doua fructe de grefruct.Nu erau stricate, desi a plecat de vreoo 5=6 luni.Iti dai seama cate chimcale baga? crezi ca nu ajunge in interior? In plus trebuie pus 2-3 fructe pentru un pahar de suc, mi se pae mult odata.

| Hyperion7 a răspuns:

Toate sunt la fel de rele, însă cele mai nocive sunt cele 0 zahar, pentru că au în compoziție chimicale cancerigene.

| StoicAnalysis a răspuns:

Ar fi Tedi. Sau mai bun, ar fi sucurile la cutie de 3-4 litri naturale cu robinet. Le gasesti la supermarket-uri. Astea ar fi cea mai "sanatoasa" varianta din comert.

| Cosmin3412 a răspuns:

De unde sa stim noi asta. Daca ar fi marcate cu gradul de sănătate*nu cred ca ar mai cumpăra nimeni. Mai bine iei fructe si le faci singură.