| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Știu că persoanele importante au pagină de Wikipedia dar vreau să știu dacă celebritățile își scriu singure paginile de wikipedia sau scriu alții despre ele?

3 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

laughing Evident ca altiii, probabil chiar angajatii lor, vedeta nu este "singura" in asta ca sa se ocupe personal, ceilalti se ocupa de imaginea sa, cand este o persoana publica.

| Allemando a răspuns:

Cred că scriu alții, deși tot posibilul, și eu am cont de Wikipedia și nu mi-a trebuit nici măcar email ca să îl creez.

| MotanulAlbastru a răspuns:

Scriu fanii nebuni sau echipa de PR.