| Anonimulnegru a întrebat:

Salut TPU. Acum cu covid-ul in cat timp vine Fan Courier? Tot în 24-48H vine?

9 răspunsuri:
| outsidethebox a răspuns:

Sa ridice sau sa predea? Si mai depinde si de zona, de cel care deserveste zona, etc. Pe scurt, am avut experiente neplacute dupa introducerea contractelor cu clientii, eu neavand unul, onorau cererile in functie de cat de aglomerati erau. Am trecut la Cargus si am numai cuvinte de lauda, pana acum (intarziere de 15 minute fata de ora limita ceruta de mine)

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimulnegru explică (pentru outsidethebox):

Să îmi predea, am comandat prin fan Courier pentru că au sediu la mine în oraș dar cei de la Cargus l-au închis și mai este doar la 50 km de mine și a durat și 4 zile, și sper sa îmi ajungă Maine comanda că azi pe la 12 am comandat și deja au expediat comanda

| Anonimulnegru explică (pentru AlexDorinel):

Da dar acum sunt mai putini șoferi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Covid nu ii influenteaza cu nimic.
Se misca tot mai prost, depinde si de zona. Eu am ajuns sa umblu dupa ei ca sa imi iau coletele, sunt jalnici.

| darrio2007 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Esti amuzant. Doar nu vine dupa ora 20, 00.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acum vine in 7 zile lucratoare asteapta i ca nu te au numai pe tine pe lista, cand se fac livrari in zona ta atunci vin si la tine, doar nu crezi ca vine special, ca daca ar veni special pentru tine te ar costa dublu, nimeni nu munceste gratis, degeaba.

| outsidethebox a răspuns:

O alta cheste nasoala cu ei: aveam de primit, ca si tine, nu era pandemie, se apropia Craciunul.
Prima data au venit neanuntati, la o ora aiurea, 12 ziua si nu ne-au gasit. Au telefonat si am cazut de acord sa vina in2 zile, dupa cum aveau ei planificata zona atunci.
Ei bine, au venit DUPA ziua respectiva si nu ne-au gasit.
Ii sun si intreb cum tac sa iau pachetul si imi spun ca l-au returna, ca expeditorul a acceptat doar 2 incercari de livrare...
rahatul asta mi-a facut viata plina de complicatii panala sfarsitu luni Ianuarie ( primeste banii inapoi, nu mai gaeam tot ce comanasem, etc).

Deci. Votez cu Cargus.

| Anonymous2314 a răspuns:

In 2-4 zile