| Tovarasul a întrebat:

am 18 ani si ce voi pune in discutie este urmatoarea tema : parul. Pana acum 2-3 ani aveam parul foarte drept, nu exista fir ondulat in cazul meu. Am observat ca cu cat ma dezvolt mai mult incepe sa mi se onduleze. Este posibil sa primesc mai multe caracteristici din parte tatalui cu cat ma dezvolt mai mult? Adica tatal meu are parul cret iar mama mea il are foarte drept. Tind sa cred ca am primit de la amandoi parul, pentru ca in fata il am foarte drept si in spate se onduleaza. Va multumesc! lasa aici o pzoa sa va faceti o idee : https://imgur.com/3BeSOyL

1 răspuns:
| AlexSalling a răspuns:

Este normal. Se poate intampla. Un exemplu mai mare, daca cand esti tanar, semeni cu mama ta, la maturitate/batranete (in vreo 40 de ani) poti semana cu tata sau invers. Asa-i si parul. Se schimba de la un deceniu la altul.