| BoBoAlin a întrebat:

am neboie repede sa ma ajutati cu o parere in ce sama imbrac de halowen am bal sa fie un costum de groaza si improvizat ma puteti ajuta.

5 răspunsuri:
| Vichtory a răspuns:

Presupun ca esti baiat.
Deci te poti face joker.
Uite la ce ma gindesc eu:
BUNA!
1. Machiajul tau ar trebui sa fie din trei culori:alb, rosu si negru.Te poti inspira de aici:
http://www.youtube.com/watch?v=KhmkzmV0CeU
O poti ruga pe o prietena care are toate aceste cosmetici, sau le poti lua de la mama ta, doar ca ar trebui sa te ajute cineva sa ti-l faci. (In alt caz poti folosi acuarela).

2.Imbraca un costum clasic negru si asorteaza-l cu o cravata potrivita.

3.Un accesoriu mic, dar foarte important ar fi niste carti de joc, care ar trebui sa le tii in miina.

4. Ia niste pantofi clasici negri.

5. Daca ai parul lung, fa-i bucle mai intinse si da-le cu fixativ. Cam asa:
http://www.filmstreet.ru/static/img/news/262_batman_joker.jpg
Daca e scurt fa-l pur si simplu cumva cu gel sau cel mai bine ar fi sa-ti iai si o palarie.

6. Atitudinea ar trebui sa fie cea mai importanta.

7.Multa bafta.Pa-paa
P.S. distractie placuta.

Nu-i chiar asa de greu si complicat sa te faci joker, si chiar e dragut.)

| NagatoTenseiHD a răspuns:

Pai imbracate in Justin Bieber atunci sigur ii sperii laughing).
Glumesc incearca ceva gen moartea. Daca nu gasesti in magazine eu ti-as sugera sa inchiriezi acel costum.

| BYGGeo a răspuns:

Iei un cearceaf si til pui pe cap. Ii mai dai si doua gauri si gata, esti fantoma.

| MoiraBurton a răspuns:

Păi. Dacă ai o mască, puneți-o. Dacă nu ai, improvizează cu niște tempera, te mânjești puțin, și iese ok.

Fundă?

| Bbyw a răspuns:

Poti sa iti tai niste haine, sa le ciopartesti iar apoi sa le manjesti cu acuarele:rosu, negru, gri etc. Iar fata ai putea sa ti-o colorezi in alb cu rosu si buzele sa fie negre. Asa vei arata exact ca un zombie. Funda?