| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi in legatura cu comportamentul meu. Deci, uneori am probleme cu comportamentul, alteori ma comport super frumos, insa de ceva vreme ma simt ciudat, mi se schimba starile foarte repede, mai exact uneori patesc sa am o stare mai "intepata" sa zic asa, ma apuc sa vorbesc urat cu toti, cu parintii mei, cu iubita mea, dar alteori vorbesc super frumos. Cand am starea aceea de a vorbi urat, ma simt foarte plictisit, ma supar din orice, incep sa vorbesc naspa cu oricine, ma deranjeaza orice lucru, fie vorba sau comportament, insa tin sa mentionez ca starea mi se schimba fara ca cineva sa imi faca ceva. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi, cum as putea scapa de acea stare "intepata" pe care o am uneori, sincer sa fiu destul de des si chiar nu stiu ce sa fac, pentru ca nu imi face nimeni nimic si dintr-o data devin plictisit, morocanos, va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Apeleaza la un psiholog.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o descărcare nervoasă a unor stări interioare de care nu ești conștient. Dta te porți doar urât. Unii ajung să facă fapte mult mai rele, tot așa, pe această cale. Astfel, este bine să discuți starea asta cu un psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil instabilitate emoţională de lungă sau de scurtă durată.