| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un citat cat mai scurt cu un impact cat mai mare.
Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

1. Niciodată să nu impui altora ceea ce nu ai alege pentru tine însuţi.

2. Adevărata ştiinţă este să ştii până unde merge propria-ţi ignoranţă.

3. Ascult şi uit. Privesc şi îmi amintesc. Fac şi înţeleg.

4. Totul are frumuseţe, dar nu toată lumea o vede.

5. Omul Superior este conştient de ceea ce este drept, omul inferior este conştient de ceea ce este în avantajul său.

6. Orice faci, fă cu toată inima ta.

7. Cea mai mare glorie nu este aceea de a nu cădea niciodată, ci de a ne ridica ori de câte ori cădem.

8. Acela care învaţă dar nu gândeşte este pierdut. Acela care gândeşte dar nu învaţă este în mare pericol.

9. Acela care vrea să ajungă mai bun în munca lui, trebuie sa îşi ascută mai întâi uneltele.

10. Daca priveşti în inima ta şi nu găseşti nimic greşit acolo, de ce sa îţi faci griji? Ce este acolo să îţi facă teamă?

CONFUCIUS

4 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Cel ce este prieten cu toata lumea, de fapt nu este prietenul nimanui.

Aristotel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poate fi dragoste de a trăi fără disperare de a fi.

| UnSingurFiu a răspuns:

Firul Vieți este scurt, nu are timp si nici trecut!