| ALEXXXL19 a întrebat:

am o întrebare că până acum daca îmi iau lentile de contact cu dioptria de -1.0 cum port la ochilari fara sa fac un control de specialitate pățesc ceva adică știu că igiena este foarte importanta am mai avut dar erau de culoare nu de vedere pățesc ceva sau e neapărat necesar control

2 răspunsuri:
| Anonim744652 a răspuns:

Nu plătești nimic dar un control de vedere o dată la 6 luni e o mecesitate

| Emma30555 a răspuns:

Eu zic sa mergi la medic. Sunt pentru vedere nu cred ca e bine sa porți niște lentile asa la nimereala