| Nitescu_Ioana_1998 a întrebat:

Buna TpU. Am probleme cu vederea, mai exact de departe, dioptria -5. Ideea este că port ochelari, și aș vrea să port lentile de contact de vedere. Am 12 ani. Ce trebuie sa fac că să obțin lentile? :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Jannah a răspuns:

Tu habar nu ai cu ce se „ mananca " lentilele astea de contact, se pun foarte greu, trebuie sa ai mainile curate mereu. eu am renuntat la lentile in favoarea ochelarilor ( crede-ma ca este foarte greu sa porti lentile de contact )