| kavasaki99 a întrebat:

am primul meu loc de munca si mi se pare greu ce am de facut lucrez 12/24 sunt manipulant marfuri. sunt constient ca totul se castiga prin munca vreau ceva sa ma motiveze sa merg in continuare la lucru!

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Presupun ca asta e doar un job temporar, ceva cu care sa incepi si sa aduni niste bani. Pe urma iti vei face proiecte de viitor. Ca sa fii totusi motivat, incearca sa vezi partea buna a lucrului pe care il faci, sa gasesti totusi o placere in el. Poti vedea, de exemplu, efectul pozitiv pe care il are in mentinerea ta intr-o forma fizica buna. Nu mergi la sala unde platesti pentru a face exercitii, ci vii aici unde le faci pe bani. De asemenea poti incerca sa faci mereu imbunatatiri, sa organizezi activitatile in asa fel incat lucrul pe care il faci sa fie mereu mai usor si mai bine facut. Orice activitate in munca trebuie sa aiba si ceva frumos in ea.

| Intruder19 a răspuns:

Daca nu esti multumit de locul de munca actual, poti oricand sa incerci sa lucrezi in alt domeniu, cu salariu mai mic dar cu posibilitatea de avansare pentru ca daca o sa ramai manipulant marfa si peste 10 ani tot manipulant o sa fii.