| vampir004 a întrebat:

am si eu o intrebare de ce persoanele bune nu au noroc,adica de ce gasim noi persoanele bune numai oameni rai printre noi,eu am placut numai fete care m-au ignorat mereu,adica unii spun ca sunt urat si altele dar pana la urma doar sufletul conteaza,nu inteleg de ce persoanele rele au noroc intotdeauna,eu mereu am visat la o viata in egalitate dar pe zi ce trece lumea este si mai rea,vreau doar o explicatie,mereu mi-am dorit macar o data in viata sa fiu si eu nu ca toti oamenii dar sa fiu apreciat pentru ce sunt,mereu din cauza timiditatii am ramas inchis in mine,nu e vorba ca nu sunt comunicativ dar intotdeauna cei buni sunt la pamant si cat as face sunt luat in ras, stiu ca mai sunt oameni care gandesc ca mine si as vrea o explicatie sau un sfat, eu sunt o persoana care nu se gandeste numai la ea ci si la celelalte persoane dar cateodata cand esti bun esti luat de prost

Răspuns Câştigător
| sSakuraSs a răspuns:

Ai mare dreptate! sunt oameni din ce in ce mai rai! Norocul ti-l faci tu cu mana ta! Daca te i-a de prost fa si tu ca ei critica-i cand gresesc si rade de ei cand fac vr-o prostie.Incarca sa iti faci mai multi prieteni sa iti alegi unul care sa iti fie cel mai bun prieten ca sa poti sa ai icredere in cineva si sa poti sa ii spui ce ai pe suflet.DAR AI GRIJA PE CINE ALEGI GANDESTE-TE DE 2 ORI INAINTE DE ALEGERE.SUNT OAMENI CARE SUNT CEI MAI BUNI PRIETENI PENTRU A AFLA SECRETELE SI DUPAIA TE FACE DE TOT RASU SI DE RUSINE. TINE-TI PRIETENI APROAPE SI DUSMANI SI MAI APROAPE! Am incredere in tine! si eu am patit ca tine am fost inchisa in mine si eram foarte timida, dar am o prietena care de cand eram mici am jurat ca nu ne departam una de alta si suntem alaturi la greu si de acum 8 ani avem aceiasi regula si ma ajuta sa trec peste toate.Succes

| vampir004 explică (pentru sSakuraSs):

Mersi mult, am un prieten bun dar niciodata nu sti cand te poate ataca din spatewinking, mersi mult de sustinere ai dreptatewinking

7 răspunsuri:
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga

Si de unde stii ca tu esti o persoana buna sau rea?
Pentru ca asa iti place sa crezi tu despre tine?
Sau ca vrei tu sa-ti scuzi slabiciunile astfel?

Am vazut excroci si mari ticalosi care gandeau si pentru anturajul lor si ii ajutau cu impresia ca sunt,, buni,,

Mai bine traieste-ti viata. Si daca dai altora un pic de lumina, incredere, iubire si putere prin orice metode, atunci sa spui ca esti bun.

Nu vreau sa te critic. Cred doar ca tu nu esti prea iesit in lume si nu o prea intelegi. si nici pe tine.

Te-am tzucat.

| ymary a răspuns:

Ai mare dreptate! Stiu ce simti pentru ca sunt exact ca si tine, doar ca eu sunt fata. Mereuma gandesc dc toti oamenii rai au parte de ce e mai bun. Adevarul e ca desi noua ni se pare ca suntem mai prejos decat ei, avem si noi ceva anume ce ei nu au. O sa vina si randul celor din urma sa fie cei dintai. :*

| XxBlackEyesXx a răspuns:

E o chestie care orice copil a trecut prin ea...Sunt 2 solutii:
1.Incerci sa fi prost ca ei.
2.Sa le demonstrez in viitor ca prin invatatura sau prin sport ai ajuns sa ai un viitor mai bun ca ei.
Funda pls :3