| crystynel97 a întrebat:

Salut tpu.Am un laptop Acer aspire e1-531g cu placa nVIDIA geforce 710m 2 gb, dar laptopu mai are si Intel hd grafic. Cand intru in start-run-dxdiag-display imi spune ca imi foloseste Intel hd grafic. Cand intru in jocuri gen gta 4, imi apare jos o iconita de la Intel hd, deci nVIDIA cand se activeaza? Am inteles ca nVIDIA intervine cand este cazut, iar la gta 4 cred ca e cazut.Imi puteti spune cum sa fac sa activez si nVIDIA(macar cand este cazut).Am windows 7 64 bit.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Placa video Geforce 710m intervine atunci cand placa video integrata nu face fata, deci se activeaza automat in jocuri sau alte aplicatii complexe. Repet, se activeaza AUTOMAT Geforce! Nu trebuie sa faci nici o setare.

| crystynel97 explică (pentru neluL):

Si cand intru in gta 4 de exemplu nu ar trebui sa apara jos in colt invidia? mie mi apare Intel hd grafic cand sunt in gta 4. Cum stiu ca se activeaza?

| neluL a răspuns (pentru crystynel97):

Cand se activeaza o gasesti in Task Manager la ->Procese.

| Hanco_Danny_1998 a răspuns (pentru crystynel97):

Dar merge bine GTA 4?

| crystynel97 explică:

Dar dc cand scrie dxdiag imi scrie la displey ca am Intel hd graphic indiferent ca sunt intr un joc sau nu.