| murloc a întrebat:

Care este anotimpul vostru preferat? Aveti un anotimp pe care nu il placeti? Preferatul meu e vara, mai ales iulie ( e cald, e ziua mea) si imi place ca pot sa ma scol cand vreau, sa merg la plaja zilnic, sa mananc inghetata si hamsie ca spartul, sa umblu in slapi si bermude (ocazional maieu daca e o ocazie speciala) si ca nu e frig, sa merg la piscina, muzica tare pe strada, veselia si agitatie si ca ploile nu dureaza mult. Si nu imi prea place toamna (ploua mult, e intoneric si e frig) sau iernile fara zapada, ca asta, a dat 3 zile o mocirla fleoscaita.

4 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Toate is ok.
Fiecare are farmecul lui

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Imi place toamna. Atunci m-am nascut si atunci cred ca s-au nascut toate.
Adica stiu ca se aproprie sfarsitul toamna. Dar dupa urmeaza un nou inceput. De asta imi place.

| mentholinks a răspuns:

Vara e prea cald, Iarna prea firg, Toamna ploua, Primavara e cea mai ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
M-am născut într-o zi de toamnă. Toamna îmi place foarte mult, plouă{ador ploaia} și mai ales atunci când cerul este înnorat + bate vântul. Mă liniștește, eu consider special acest anotimp, de obicei îl asociez cu negrul, nu stiu... poate pentru că îmi place și de asta.
Urăsc vara, nu suport. Mai ales că vara trecută a fost 51 de grade în zona în care stau *nu în România *. Nu mă simt bine, nu sunt eu însămi, mă enervez repede mai ales la o asemenea căldură.
Dar deh, fiecare cu ce-i place.