| Balonaseplutitoare a întrebat:

cum iti maresti traficul pe un blog?

Cum faci mai ulti urmaritori cum faci unici?

Unde pot sa promovez acest blog?
Vreau parere despre acesst blog
Multumesc

https://httpfashionmanya.wordpress.com

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Funny.
Nu. Aparent nici nu ai cautat ce înseamnă SEO.
După cum îți ziceam SEO este o suma de procese și tehnici care trebuie respectate pentru a fi cât mai bine văzut de motoarele de căutare. Sunt zeci sute dacă nu chiar mii de articole despre SEO și aparent tendința momentului e sa optimizezi cât mai bine site ul tău. În lucruri de baza sta continutul care trebuie sa fie calitativ, orientat către nișă pe care o targetezi. Apoi un lucru important e cât de bine optimizata e structura site ului. Sa se încarce repede sa fie mobile friendly sa nu ai resurse greoaie, sa nu ai conținut duplicat sa nu ai pagini broken. Pe urma contează structura html corecta, cu taguri canonical ok, cu pagini indexabile corect, cu tagurile de img și a scrise corect șamd.

Factorii ăștia trebuie însă susținuți cu link uri de calitate, adică site ul tău și articolele tale sa apară linkate în alte domenii, bloguri, rețele sociale.

Și nu uita iar, continutul e cel mai important factor. Conținut original și relevant pentru ce vrei tu sa targetezi. Și calitatea conținutului face referință și la ușurință cu care îl poți citi, fără bold uri, culori, texte printre poze șamd. Trebuie mereu sa fii atent ce cuvinte cheie folosești, câte folosești, unde le folosești. O analiza analitics de la google și niște serp tracking (analiza sa vezi pe ce keyword uri rankeaza cel mai bine articolele tale) te ar ajuta enorm.

PS schimba numele subdomeniul ala. E eronat din atât de multe puncte de vedere cu http ala în fata.
Sper ca acum ai înțeles ce e ala SEO. E munca mult mult sa optimizezi sisa câștigi trafic, nu e o înscriere din doua click uri cum credeai tu. Ce ți am zis eu e baza bazei, după lungi investigații ai sa începi sa înțelegi.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Seo seo seo seo seo

| Balonaseplutitoare explică (pentru suntserios):

Ce este cu SEO?

| suntserios a răspuns (pentru Balonaseplutitoare):

Seo, acronimul de search engine optimization reprezinta un proces complex și complicat de optimizare a site ului, a metodelor de promovare în social media, a backlink urilor, a mențiunilor în web care toate adunate îți obțin rank uri mai mari in căutările din google și implicit trafic.

| Balonaseplutitoare explică (pentru suntserios):

Imi poti spune cum sa procedez?
Adică doar scriu pe google SEO si apa pe primul link si ma înscriu sau cum?

| suntserios a răspuns (pentru Balonaseplutitoare):

Funny.
Nu. Aparent nici nu ai cautat ce înseamnă SEO.
După cum îți ziceam SEO este o suma de procese și tehnici care trebuie respectate pentru a fi cât mai bine văzut de motoarele de căutare. Sunt zeci sute dacă nu chiar mii de articole despre SEO și aparent tendința momentului e sa optimizezi cât mai bine site ul tău. În lucruri de baza sta continutul care trebuie sa fie calitativ, orientat către nișă pe care o targetezi. Apoi un lucru important e cât de bine optimizata e structura site ului. Sa se încarce repede sa fie mobile friendly sa nu ai resurse greoaie, sa nu ai conținut duplicat sa nu ai pagini broken. Pe urma contează structura html corecta, cu taguri canonical ok, cu pagini indexabile corect, cu tagurile de img și a scrise corect șamd.

Factorii ăștia trebuie însă susținuți cu link uri de calitate, adică site ul tău și articolele tale sa apară linkate în alte domenii, bloguri, rețele sociale.

Și nu uita iar, continutul e cel mai important factor. Conținut original și relevant pentru ce vrei tu sa targetezi. Și calitatea conținutului face referință și la ușurință cu care îl poți citi, fără bold uri, culori, texte printre poze șamd. Trebuie mereu sa fii atent ce cuvinte cheie folosești, câte folosești, unde le folosești. O analiza analitics de la google și niște serp tracking (analiza sa vezi pe ce keyword uri rankeaza cel mai bine articolele tale) te ar ajuta enorm.

PS schimba numele subdomeniul ala. E eronat din atât de multe puncte de vedere cu http ala în fata.
Sper ca acum ai înțeles ce e ala SEO. E munca mult mult sa optimizezi sisa câștigi trafic, nu e o înscriere din doua click uri cum credeai tu. Ce ți am zis eu e baza bazei, după lungi investigații ai sa începi sa înțelegi.