| anonim_4396 a întrebat:

Cum se află pe TPU cand moare un utilizator? Si in acest caz ce se intimplă? Se sterge contul celui care a decedat? Sau cum află administratorii TPU ca utilizatorul sau utilizatoarea x a decedat. Si după deces, TPU ajută cu ceva familia celui decedat daca acesta a fost utilizator activ? Multumesc.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu se poate afla. Numai dacă el/ea avea prieteni pe site, cu care ținea legătura și în afara lui. Tu știi că a mai existat un caz similar, pe site. Când a murit s-a aflat, fiindcă printre prietenii noștri comuni, erau și câțiva care-l știau personal. Iar vestea s-a răspândit.
Contul va rămâne, probabil, în amintirea lui, pe site. Iar familia, nu cred că s-ar opune. Doar, nu e un cont bancar, în care s-a depus bani, ci unul în care, s-a depus doar sentimente.
La ultima întrebare, nu știu să îți răspund...
Spune-mi că nu ai de când să te sinucizi, ca să afli! ))

| Adyy5 a răspuns (pentru floresdemayo):

Despre cine era vorba?

| floresdemayo a răspuns (pentru Adyy5):

Nu cred că-l cunoști. Un user vechi.

| Adyy5 a răspuns (pentru floresdemayo):

Nume?(scuze,sunt doar ff curioasa).

8 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

O intrebare buna, acum sa asteptam raspunsurii.

| Fatamuntilor a răspuns:

Undeva in regulament scrie ca daca un utilizator moare se sterge contul respectiv, insa familia va trebui sa aduca acte doveditoare.Insa imi vine greu sa cred ca familia va avea ceva mai bun de facut decat sa le trimita lor acte.
Nu cred ca TPU ajuta familia celui decedat, nu vad rostul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi se pare neaparat necesar sa fie sters contul, nu este ca pe Facebook. Stiu multa lume care a avut TPU dar care nu il mai foloseste, dar contul a ramas.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa o luam logic... Bun, e adevarat ca scrie in regulament ca familia ori prietenii pot sa ceara stergerea contului daca aduc acte doveditoare, dar asta e scris acolo mai mult de forma.
Daca maine ar veni Pomarlan Vasile la TPU sa le ceara sa stearga contul nevermind686 si le-ar arata certificatul de deces al lui Gogarla George, care a fost prietenul lui si a avut cont pe site, ce ar face adminii?
Cum sa le demonstreze Pomarlan Vasile ca el chiar a fost prieten cu Gogarla George si ca acel cont a fost chiar al lui, nu al altei persoane care poate s-a dus in vacanta in Coreea de Nord si n-are net sa intre pe TPU? N-are cum, iti zic eu.
La chestia cu ajutatul familiei nici n-are rost sa iti mai raspund big grin

| Juviia a răspuns:

Si eu m-am intrebat asta, dar habar nu am.