| CosminC86 a întrebat:

Daca am 2 ore de matematica pe saptamana, de cate note am nevoie pentru a putea fi incheiata media? (minim).

Răspuns Câştigător
| TrendyHedgehog a răspuns:

Numarul orelor de mate pe saptamana + inca una.Deci iti trebuie 3 note

4 răspunsuri:
| Seducatorul a răspuns:

3!
Dar se poate si cu 2 note!

| AndyLavy a răspuns:

Cel putin 3. insa daca ai avut absente din anumite motive, insa aceste abeste motivate, iti ajung si 2 note.

| VanessaTya a răspuns:

In mod normal cu 3 note, dar exista si situatii mai speciale cand iti pot incheia media cu doar 2 note, cu conditia de a nu avea absente la ora respectiva.

| CosminC86 explică (pentru VanessaTya):

Am deja 3 note, si profesoara a zis ca trebuie 4. De aceea am intrebat.