| Anonimul54287654098 a întrebat:

De cand am vazut serialul the walking dead ma tot gandesc cum ar fi sa vina o apocalipsa zombie.
În multe feluri mi s-ar parea chiar interesant si tare,dat fiind faptul ca trebuie sa supraviețuiești, poti face absolut ce vrei, mancarea si apa ar cam fi cele mai mari probleme, dar in mult mai multe feluri ar fi chiar nasol,adică spre exemplu ramai cu cei dragi si puternici dar daca unul dintre ei moare nu ar fi chiar bine,in plus nu poti fi niciodata sigur daca vei trai si maine,nu stii daca e sigur sa mananci ceva,nu poti avea incredere in ceilalti supraviețuitori, apa si mancare dupa cum am mai spus,medicamente si in plus nu stii daca zombii vor fi rapizi sau nu stii daca se va sfarsi vreodata,trebuie sa cauti in fiecare casa tot ce iti trebuie si spun toate astea fiindca nu poti sti daca chiar se va intampla, asa cum spune chiar si prostul vechi proverb : "nimic nu e imposibil" mai ales ca oamenii fac tot felul de teste pe animale, probabil si oameni. Voua cum vi s-ar parea? Eu sincer nu as vrea, am toate motivele sa cred asta

1 răspuns:
| Michaeel a răspuns:

S-a descoperit stintific ca o apocalipsa zombie nu ar dura mai mult de cateva minute, dat fiind puterea armatei si tehnologia avansata.Cred ca te-ai uitat la prea multe seriale cu apocalipse si zombie, toata povestea asta e numai de divertisment si pura fantezie, nu trebuie loata in serios, e exact ca povestile cu vampiri si varcolaci laughing