| Honey_8888 a întrebat:

FUNDĂ! Cum pot observa, simţi, deosebi un cutremur, că tot se vorbeşte că s-ar putea produce cutremure legate de apropierea Lunii de Pământ?

Răspuns Câştigător
| PasareaNeagra a răspuns:

Pai e foarte simplu, se clatina pamintul si lucrurile din jurul tau se clatena putin depinde de intensitatea cutremurului, simi asa o vibratie a pamintului a casei si asa mai departe.

1 răspuns:
| iuddavali a răspuns:

Ai vazut cum se clatinau cladirile la japonezi? dar mai interesant e cum au reactionat dupa cutremur http://www.semneletimpului.ro/......-2947.html

daca te referi cum sa poti anticipa un cutremur -> nu prea poti, ca nu ai aparatura necesara si nici nu sunt sisteme de avertizare instalate in Romania pentru asa ceva.

Poti sa iti cumperi un caine si sa te ghidezi dupa reactia animalelor.