| Stefan_3770 a întrebat:

Ce credeti despre apropierea Lunii de Pamant?:-ss sunt adevarate zvonurile ca se vor produce cutremure?:-s mie cam frica de cutremure sa stiu la ce sa ma astept maine:X dau funda raspunsului cel mai concret? (mai mult)

Răspuns Câştigător
| dudi a răspuns:

Producerea cutremurelor este un lucru ce se intampla in fiecare moment daca stai sa le urmaresti.
Vrancea este la limite normale momentan, puteai sa te ingrijorezi daca nu se produceau cutremure mici din cand in cand in Vrancea(si avea timp sa se acumuleze tensiune) dar se produc si nu le simti, pentru ca sunt mici cat sa elibereze usor, usor tensiunea.
Cat despre Luna, nu ai de ce sa iti faci griji. Luna a mai fost acum 20 de ani la fel de aproape si nu au existat evenimente ce merita mentionate. Este doar un ciclu al naturii.
Nu te mai uita la stirile noastre asa des si n-o sa te mai sperii. Mass media romanesc tine neaparat sa dramatizeze si sa bage in sperieti pe toata lumea. Asta nu inseamna ca trebuie sa crezi tot ce zice baba X si Y si pe care o dau "desteptii" la TV. Daca esti cu adevarat ingrijorata cauta stirea pe CNN sau The Guardian, site-uri de stiri serioase, care nu se hazardeaza in afirmatii. Ei au mentionat ca va fi aproape luna, si ca se va vedea mai mare. Din moment ce ei nu au spus nici macar un cuvant despre un risc, chiar nu e cazul sa te ingrijorezi. Repet, uita-te mai putin sau deloc la stirile romanesti cand e vorba de altceva decat politica sau legislatia romaneasca. E timp pierdut.

2 răspunsuri:
| Oanny a răspuns:

Mda din cauza magnetismului lunii se produc cutremure, tsunami... dupa cum am auzit si daca ai fi sa se produca un cutremur la noi ar fi mic. Oricum nu ai de ce sa iti faci griji am auzit doar ca cei care sunt sensibili la luna plina s-ar putea sa aiba insomnii, sau sa se simta ciudat.Deci poti sa spui ca maine e o zi normala doar Luna se aproape cu vreo 300.000 km de Pamant!

| MadnessCaffe a răspuns:

S-a mai pus intrebarea asta de 9859384938539483958349839583493 (dupa 30 de ani) 959384593583948935394839583948395824835932475 ori.